+48 888 709 888
Oprogramowanie szpiegowskie w telefonie

Dzisiejsze telefony komórkowe pełnią tak wiele przydatnych dla użytkownika funkcji, że aż trudno znaleźć w nich wady. Umożliwiają tradycyjne rozmowy telefoniczne, pozwalają na bezproblemowe wysyłanie wiadomości SMS i MMS, pełnią rolę odtwarzaczy plików audio i video, są przenośnymi konsolami do gier, zastępują komputery i zapewniają łatwy dostęp do internetu. Telefon komórkowy może też pełnić funkcje, których nie ma w żadnych ustawieniach fabrycznych, a mianowicie daje możliwość zainstalowania oprogramowania szpiegowskiego. Aplikacje te, bez wiedzy użytkownika, wysyłają dane do osób trzecich.

Oprogramowanie szpiegowskie zainstalowane na telefonie komórkowym jest praktycznie niewykrywalne bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wszystkie funkcje działają bez zmian i telefon w żaden sposób nie zdradza obecności szpiegowskiego oprogramowania. Jego obecność jest całkowicie ukryta i niewidoczna w panelu zainstalowanych programów i aplikacji.

Nieuzasadnione użycie oprogramowania szpiegowskiego mające na celu zaszkodzenie osobom fizycznym lub instytucjom jest niezgodne z prawem. Używane jest ono jednak często przez zarządy przedsiębiorstw i menadżerów chcących monitorować etykę pracy zatrudnionych osób. Z oprogramowania szpiegowskiego korzystają też prywatni detektywi i agencje detektywistyczne.

Oprogramowanie szpiegowskie w łatwy sposób pozwala:

  • podsłuchiwać rozmowy w czasie rzeczywistym
  • tworzyć ukryte połączenie konferencyjne
  • nagrywać i archiwizować podsłuchiwane rozmowy
  • wysyłać kopie wszystkich wychodzących i przychodzących wiadomości SMS, MMS i e-mail na wprowadzony wcześniej numer telefonu lub adres e-mail.
  • zobaczyć rejestr rozmów i książkę telefoniczną użytkownika
  • podsłuchiwać lub nagrywać dźwięki brzmiące w otoczeniu telefonu
  • wykorzystywać system GPS lub dane operatora sieci komórkowej BTS do ustalenia lokalizacji telefonu

Korzyści wynikające z instalacji oprogramowania szpiegowskiego na własnym telefonie to:

  • zwiększenie bezpieczeństwa i szans na odnalezienie w czasie porwania lub uprowadzenia
  • zlokalizowanie zgubionego lub skradzionego telefonu zawierającego istotne dane
  • zlokalizowanie skradzionego auta z pozostawionym w środku telefonem

Oprogramowanie szpiegowskie obsługuje się wysyłając wiadomości SMS zawierające konkretny typ poleceń i komend. Wiadomości wysyła się z odpowiednio skonfigurowanego wcześniej nadzorującego numeru telefonu. Konieczność posiadania inwigilowanego i podsłuchiwanego telefonu zachodzi tylko raz – podczas instalacji oprogramowania szpiegowskiego. Wszelkie kolejne działania prowadzone są zdalnie za pomocą telefonu nadzorującego.