BLOG
CO JEST POTRZEBNE, ABY WYKRYĆ PODSŁUCH
wykrywanie podsluchu

Jak wykryć podsłuch?

Agencje detektywistyczne w swojej ofercie posiadają m.in. takie pozycje jak montaż czy wykrywanie aparatury podsłuchowej. Szczególnie ten drugi punkt brzmi dość frapująco, a zarazem enigmatycznie. O co godzi? Czym jest owo wykrywanie podsłuchów? Czego potrzeba, aby skutecznie wykonać tego rodzaju zadanie? Detektywi oczywiście posiadają wyczerpującą i na bieżąco aktualizowaną wiedzę na ten temat i z łatwością poruszają się w meandrach technicznych specyfikacji urządzeń podsłuchowych i wykrywaczy. Ponadto posiadają wiedzę na temat miejsc, w których można ukryć tego rodzaju urządzenia i znają najnowsze i najbardziej wymyśle gadżety i „zabawki”, dzięki którym możliwe jest prowadzenie inwigilacji.

Oczy szeroko otwarte

Nawet najlepszej jakości sprzęt, jakim może dysponować detektyw, nie zastąpi zmysłu obserwacyjnego, spostrzegawczości i intuicji, a także… fachowej wiedzy. Ale od początku! Fachowiec, co się zowie, powinien posiadać w sobie mieszankę najlepszych cech Jamesa Bonda, Sherlocka Holmesa, Alberta Einsteina i gliniarza z dżungli. Musi odznaczać się niesłychaną spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i łączenia faktów, które mogą nawet wydawać się zupełnie sprzeczne. Dobry detektyw wie, gdzie może kryć się podsłuch. Zna wszystkie, nawet najbardziej niepozorne miejsca, w których może czaić się ona – pluskwa! Wiedza i spostrzegawczość to jedne z najważniejszych atrybutów detektywa. Jeżeli nawet chcemy samodzielnie wykryć podsłuch, warto przed przystąpieniem do działania odrobinę poczytać lub porozmawiać z kimś mądrym i doświadczonym, ponieważ dzięki temu zdołamy uniknąć szukania po omacku, które może bardzo szybko wywołać u nas zniechęcenie i frustrację. Do poszukiwań warto więc zabrać się metodycznie, z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły.

Trochę techniki – czyli elektronika na usługach człowieka

Sama spostrzegawczość jednak nie zawsze jest wystarczająca, by osiągnąć cel, o którym tutaj mowa. Właśnie dlatego warto uzbroić się w odpowiedni sprzęt, który wykrywa fale radiowe czy zakłócenia częstotliwości. Dobrej jakości detektory kosztują całkiem sporo, jednak okazują się przy tym być niesłychanie skuteczne, potrafiąc wykryć podsłuch z dokładnością do kilkudziesięciu, czy nawet kilkunastu centymetrów. Niektóre z nich można kupić jednak w całkiem rozsądnych cenach, a ich skuteczność również nie jest najgorsza, choć z pewnością nie tak doskonała, jak w przypadku droższego sprzętu. Urządzenia tego rodzaju znajdują się w standardowym wyposażeniu każdej agencji detektywistycznej. Można również nabyć je samodzielnie, „na własną rękę” odwiedzając w tym celu odpowiednie sklepy – takie w „realu” lub świecie wirtualnym. Tego rodzaju urządzenia zdobywa się także bez konieczności wychodzenia z domu. Wielu sprzedawców sprzętu szpiegowskiego działa z powodzeniem również w Internecie, ułatwiając tym samym życie swoim wdzięcznym klientom. Detektory wyposażane są w specjalne wskaźniki, które z dużą dokładnością wskazują, jak blisko znajduje się urządzenie podsłuchowe. Docierają one tam, gdzie „oko nie sięga”, dzięki czemu pomagają w przechytrzeniu tego, kto zdecydował się na zamontowanie pluskwy – często zresztą nielegalnie.

Wykrycie podsłuchu nie zawsze jest sprawą prostą i oczywistą, a właściwie rzadko kiedy bywa. Potrzebne są do tego celu nie tylko wiedza, umiejętności czy pewne predyspozycje, ale często również profesjonalny sprzęt, bez którego tego rodzaju działanie może okazać się niestety niesłychanie mało skuteczne. Chcąc wykryć podsłuch warto wykorzystać absolutnie wszystkie dostępne możliwości, dzięki którym uzyskanie oczekiwanych rezultatów stanie się możliwe. Na rynku istnieje szereg profesjonalnych firm, których pracownicy dysponują fachową wiedzą i specjalistycznym sprzętem umożliwiającym skuteczne namierzenie i precyzyjne zlokalizowanie niepożądanego urządzenia. Czasami do wykrycia wysokiej jakości, najnowocześniejszych urządzeń podsłuchowych potrzebna, a wręcz niezbędna jest również intuicja. To właśnie dzięki niej możliwe okazuje się wykrycie zaawansowanych technologicznie urządzeń, których nie jest w stanie wyłapać nawet najlepszej jakości sprzęt. Oczywiście opieranie się tylko i wyłącznie na niej byłoby czymś niesłychanie naiwnym, tym niemniej, nie warto bagatelizować jej podszeptów w tego rodzaju trudnych i dość niecodziennych sytuacjach, w których liczy się nie tylko wiedza i sprzęt, ale czasami również przeczucia i… przypadek. Nie jest tajemnicą, że niesłychanie wiele odkryć zostało dokonanych zupełnym przypadkiem, kiedy zupełnie nic nie wskazywało na to, że coś takiego będzie miało miejsce.

Wykrywanie urządzeń podsłuchowych to często dość złożony proces. Nawet najlepsze urządzenia nie zawsze są w stanie skutecznie poradzić sobie z podobnym zadaniem. W tego rodzaju sytuacjach warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte, a jednocześnie śledzić ciągle pojawiające się wszelkiego rodzaju nowinki techniczne, które potrafią zaskakiwać, a czasami nawet szokować.