BLOG
WYKONYWANIE PODSŁUCHÓW PRZEZ DETEKTYWA
wykonywanie podsluchow

Wykonywanie podsłuchów przez detektywa

Sąd Najwyższy jakiś czas temu orzekł, że materiały pochodzące z nielegalnych podsłuchów nie stanowią dowodów w sprawie. Faktem jest jednak, że niniejsza zasada jest rygorystycznie przestrzegana np. w sprawach gospodarczych. Jeśli chodzi natomiast o sprawy rozwodowe, tego rodzaju dowody mogą mieć znaczenie.

Podsłuchy a rozwód

Niektóre sprawy rozwodowe przebiegają niesłychanie gładko. Obie strony jednogłośnie stwierdzają, że już dłużej nie chcą być małżeństwem i można szybko dopełnić niezbędnych formalności rozwiązując tę specyficzną umowę cywilno-prawno. Jednak w niektórych sytuacjach małżonkowie są na tyle silnie skonfliktowani, że decydują się na rozwód z orzeczeniem o winie. Wyrok sądu w sprawach tego rodzaju ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi na przykład o przyznanie opieki nad dziećmi czy też podział majątku. Jednak często potrzebne są tutaj dowody. Mogą być nimi na przykład nagrania audio. Zamontowanie podsłuchu w domu, mieszkaniu czy samochodzie stanowiącym własność obydwojga małżonków po uzyskaniu zgody jednego z nich nie jest przestępstwem, więc może pełnić rolę dowodu w sprawie. Jest to z pewnością jedna z najbardziej powszechnych sytuacji, kiedy prywatny detektyw montuje podsłuch.

Podsłuchy we własnym domu

Czasami montaż podsłuchu, zlecany na przykład z chęci zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, wykonuje się w domu osoby korzystającej z usług prywatnego detektywa. Ludzie decydują się na takie rozwiązanie np. wówczas, gdy nie ufają domownikom albo osobom, które ich odwiedzają. Jest to z pewnością dość rozważne posunięcie, dzięki któremu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Na skorzystanie z tego rodzaju rozwiązań decydują się najczęściej ludzie majętni, którzy obawiają się o to, że któraś z osób z ich najbliższego otoczenia może, kolokwialnie mówiąc, kopać pod nimi dołki. W większości przypadków mają dość mocne podstawy, by żywić tego rodzaju podejrzenia. W tak delikatnych sytuacjach nagranie stanowi niezbity dowód, dzięki któremu można chociażby zweryfikować podejrzenia, pomówienia czy pogłoski, nawet jeżeli nie posłużą one za dowód w sprawie toczącej się w sądzie.

Fachowość i profesjonalny sprzęt

Zlecenie prywatnemu detektywowi wykonywania podsłuchu pozwala na skuteczne zdjęcie problemu natury czysto technicznej z własnej głowy. Nie trzeba martwić się o to, czy poprawnie zamontuje się aparaturę, a także nieustannie sprawdzać, czy działa ona w taki sposób, jakiego się od niej oczekuje. Złożenie odpowiedzialności za tego rodzaju niesłychanie delikatne zagadnienia na cudzych i warto dodać – nie byle jakich, barkach jest jednym z najmądrzejszych posunięć, jakie można wykonać w takiej sytuacji. Wykonywanie podsłuchu warto z pewnością zlecić komuś, kto posiada niezbędną w takich sytuacjach wiedzę, a także doświadczenie. Fachowiec bowiem doskonale wie, w jakim miejscu najlepiej umieścić „pluskwę” tak, by pozostawała niezauważona, a także co zrobić, aby jakość nagrań była jak najlepsza. Jest on w stanie ponadto zabezpieczyć sprzęt na wypadek różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji, które mogą sprawić, że na przykład ulegnie on uszkodzeniu. Detektyw może zabudować podsłuch w jakimś niepozornym przedmiocie, dzięki czemu nikt nie będzie podejrzewał, że może być nagrywany. Korzystanie z usług prawdziwego profesjonalisty w tego rodzaju delikatnych sytuacjach jest bez wątpienia jedną z najrozsądniejszych rzeczy, jakie można zrobić.

Podsłuchy na własną rękę

Wykonywaniem podsłuchów warto nie zajmować się na własną rękę, ponieważ podejmowane działania mogą okazać się łatwe do wykrycia, a przez to mało efektywne. Poza tym tego rodzaju zajęcie może okazać się niesłychanie czasochłonne. Odsłuchiwanie wszystkich nagrań zajmuje mnóstwo cennych godzin, które można by przeznaczyć na coś zupełnie innego. Rzadko przy tym trafia się na „ciekawsze” fragmenty zarejestrowanych rozmów. Zarówno montaż odpowiednich, wysokiej jakości urządzeń, a także samo prowadzenie nasłuchu można zlecić specjaliście, świetnie na tym wychodząc. Dzięki wykonaniu tego rodzaju posunięcia oszczędza się czas i nerwy, unikając przy tym zupełnie niepotrzebnych błędów, które mogą w prosty sposób zniweczyć wszelkie podejmowane w pocie czoła wysiłki. W tego rodzaju sytuacjach warto nie próbować borykać się z nimi samodzielnie, ale skorzystać z mądrej i efektywnej pomocy specjalisty, który z podobnymi sytuacjami zmagał się niejednokrotnie. Jego obecność może okazać się niesłychanie użyteczna.

Podsłuchy to dla detektywa, można powiedzieć, chleb powszedni, kwestia, na której „zęby zjadł”. Ludzie zlecają mu tego rodzaju zadania niesłychanie często. Ważny jest również fakt, że można liczyć na jego dyskrecję. Detektywa obowiązuje bowiem tajemnica zawodowa, dzięki czemu klient ma pewność, że nic, co powiedziano w nagraniach nie zostanie użyte przeciw klientowi. W przeciwnym razie detektywowi grożą poważne konsekwencje natury prawnej, a także utrata licencji. Specjalista może okazać się więc dużą pomocą, a także doświadczonym doradcą i fachowcem w jednej osobie.

Sprawdź także usługę wykrywania podsłuchów