BLOG
CZY DETEKTYW MOŻE WSPÓŁPRACOWAĆ Z KANCELARIAMI ADWOKACKIMI, RADCOWSKIMI, KOMORNIKAMI?
kancelaria

Zawód detektywa jest bez wątpienia jednym z zawodów ogromnego zaufania społecznego. To właśnie w ręce detektywa oddajemy często naprawdę ważne sprawy dotyczące swojego życia. Dlatego tak ważne jest, aby detektywami były tylko osoby godne zaufania i doskonale znające się na swojej profesji. Detektyw zazwyczaj pracuje sam, ale często może współpracować także z innymi specjalistami.

Wśród osób, które mogą dość blisko współpracować z detektywem znajdują się adwokaci, radcy prawni, a nawet komornicy sądowi. Bez względu na fach zawsze można dużo wynieść z pracy ze specjalistą tego typu. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku detektyw jest dobrym wyborem i – wbrew obiegowej opinii – nie może on sięgać po podsłuchy i tym podobne rozwiązania.

Sprawy rozwodowe

W tym wypadku pomoc detektywa okazuje się być ogromna. Kancelarie adwokackie bardzo często decydują się na współpracę z prywatnymi detektywami, jeśli chcą znaleźć dowody na niewierność małżonka swojego klienta. Detektyw może zdobyć zdjęcia czy inne materiały obciążające drugą stronę konfliktu. W efekcie szanse na wygranie sprawy są dużo większe, co oczywiście przekłada się na zysk kancelarii. Trzeba jednak pamiętać, że żaden porządny i szanujący prawo detektyw nie zdecyduje się na zakładanie podsłuchów czy szpiegowanie poczty elektronicznej. Może natomiast robić zdjęcia czy szukać świadków bądź zbierać informacje. A to w wielu wypadkach także znaczy bardzo wiele.

Sprawy majątkowe

Wśród spraw, którymi zajmują się kancelarie adwokackie oraz radcowskie znajdują się również te dotyczące kwestii finansowych. Nieraz chodzi o podział spadku po zmarłej osobie. W tym wypadku pomoc detektywa także może być ogromna. Jeśli w grę wchodzi na przykład wydziedziczenie, detektyw może pomóc w znalezieniu dowodów, które potwierdzają taką, a nie inną decyzję zmarłego. W efekcie kolejny raz można zwiększyć swoje szanse na wygranie sprawy. A to przyczyni się do zdobycia kolejnych klientów.

Sprawy dotyczące zadłużenia

Kancelarie komornicze zajmują się ściąganiem zadłużenia. Często jednak zdarza się tak, że oficjalnie dłużnik nie ma nic. Wszystko przepisane jest na dzieci lub żonę. W istocie takie postępowanie ma jednak na celu uniknięcie egzekucji. Prywatny detektyw może pomóc dowiedzieć się, kiedy dłużnik postanowił przepisać majątek i na kogo. Posiadanie takich informacji ułatwia prowadzenie postępowania egzekucyjnego oraz umożliwia złożenie tak zwanej skargi pauliańskiej.

Jakiego detektywa wybrać?

Zarówno kancelarie adwokackie, radcowskie, jak i komornicze bardzo często decydują się na skorzystanie z pomocy detektywa. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy prywatny detektyw oferujący swoje usługi jest osobą, której można zaufać. Niezależnie od przedmiotu sprawy zawsze trzeba stawiać na detektywa, który:

  • ma doświadczenie, które poparte jest realnymi sukcesami;
  • dysponuje ogromną wiedzą z zakresu swojej pracy;
  • posiada wymaganą polskim prawem licencję;
  • nie łamie w swoich działaniach praw.

Trzeba wiedzieć, że dowody zdobyte na skutek łamania obowiązującego w Polsce prawa nie mogą być wykorzystane i nie mają najmniejszego znaczenia w postępowaniu sądowym. Tylko te, w których posiadanie weszło się legalnie mogą pomóc w prowadzonej sprawie. Na polskim rynku nie brakuje mniejszych i większych agencji detektywistycznych, które kierują swoje usługi również do kancelarii adwokackich, radcowskich oraz komorniczych.

Koszty

Decydując się na współpracę z prywatnym detektywem, trzeba zdawać sobie sprawę z niemałych często kosztów, które przyjdzie unieść. Standardowy dzień pracy detektywa to wynagrodzenie około tysiąca złotych, w ramach którego ma dostarczyć nam konkretne dowody, na przykład zdjęcia. Im bardziej pracochłonna jest sprawa, nad którą ma pracować detektyw, tym wyższe będzie jego wynagrodzenie. Z tym trzeba się liczyć. Bardzo często jednak zdobyte i przekazane przez niego informacje pomagają wygrać sprawę w sądzie. To z kolei przekłada się na skuteczność, a tym samym liczbę klientów. Im więcej klientów ma dana kancelaria, tym więcej zarabia. Kalkulacja jest więc banalnie prosta. Korzystanie ze wsparcia detektywa jest po prostu bardzo opłacalne i pomaga osiągać realne zyski. Rozwiązanie to jest szczególnie opłacalne zwłaszcza na początku działania kancelarii, kiedy na klientów trzeba po prostu zapracować. Kolejne sukcesy sprawiają, że pojawia się ich coraz więcej. Jedni klienci zaczynają również przyciągać kolejnych, a kancelaria przynosi coraz to większe zyski.

Prywatny detektyw to zawód, który wymaga dyskrecji, opanowania, szeregu umiejętności oraz rozległej wiedzy. Pomóc może on nie tylko osobom prywatnym, ale również kancelariom prawniczym, radcowskim oraz komorniczym, które prowadzą określone sprawy i chcą je wygrać. Detektyw szybko i dyskretnie jest w stanie zdobyć mnóstwo informacji, które mogą okazać się koniem trojańskim w sądzie. Jeśli tylko postawi się na dobrego, solidnego detektywa, można być pewnym, że pomoże on w osiągnięciu sukcesu. A przecież właśnie o to chodzi.