BLOG
JAK DYSKRETNIE PRZEPROWADZIĆ BADANIA DNA?
dna

Kiedy korzysta się z badań DNA? Po tę metodę sięga się najczęściej, by ustalić ojcostwo – to ostateczne potwierdzenie lub zaprzeczenie rodzicielstwa biologicznego. Jednak test ten stosuje się również do weryfikacji pokrewieństwa i sięgają po niego osoby, którym zależy na uwzględnieniu w postępowaniu spadkowym. Jak przeprowadzić je dyskretnie, a jednocześnie mieć pewność rzetelnego i wiarygodnego wyniku? W jakich sytuacjach badania DNA można zlecić biuru detektywistycznemu?

Badania DNA – kiedy się z nich korzysta?

Badania DNA to najskuteczniejszy sposób na laboratoryjne ustalenie ojcostwa. Decydują się na nie mężczyźni, którzy podejrzewają, iż nie są ojcami dzieci, które wychowują. Ich wyniki mogą być dowodem w sprawie rozwodowej i są niezwykle istotne podczas uregulowania obowiązku alimentacyjnego – korzystają z nich sądy, prokuratura, policja oraz osoby prywatne. Najdokładniej potwierdzają lub wykluczają biologiczne ojcostwo i decydują o pieniężnych konsekwencjach rozwodu lub separacji. Jeżeli pojawia się choć minimalna wątpliwość, a mimo wszystko mężczyzna chce zachować anonimowość, często udaje się po pomoc do biura detektywistycznego. Gwarantuje ono dyskrecję i wiarygodne wyniki.

Nie tylko mężczyźni pragnący stwierdzić ojcostwo poddają się temu testowi. Z badania DNA korzysta się również w innych przypadkach, np. w celu weryfikacji pokrewieństwa. Podejmują się go osoby, które chcą mieć pewność uwzględnienia w postępowaniu spadkowym lub ci, którzy chcą sprawdzić, z kim faktycznie są spokrewnieni. Analiza kod genetycznego znajduje także zastosowanie w sprawach spadkowych, alimentacyjnych oraz karnych. To najskuteczniejsze na rynku badania, wykorzystywane zarówno w diagnostyce medycznej, jak i ustaleniu ojcostwa i pokrewieństwa.

Dyskretne badania DNA

Badania DNA to sprawa wymagająca największej delikatności oraz dyskrecji. Czy można powierzyć je np. biuru detektywistycznemu? Jak najbardziej – jest to wskazana procedura, gdy szczególnie zależy nam na anonimowości. Agencja pomaga klientom uzyskać całkowitą pewność zarówno w zakresie biologicznego rodzicielstwa (ustalanie ojcostwa), jak i pokrewieństwa. Dzięki współpracy z zaufanymi, wielokrotnie sprawdzonymi laboratoriami, biura detektywistyczne gwarantują najwyższy poziom dyskrecji oraz wiarygodność wyników; pobór materiału genetycznego odbywa się w profesjonalny i szybki sposób. Wyniki badań DNA przeprowadzonych w biurze detektywistycznym są kwalifikowane jako dowody w sprawie; dokumenty, które można włączyć do postępowań sądowych.

Badania DNA wykorzystuje się głównie w sprawach o charakterze rodzinnym. W przypadku podejrzenia zdrady małżeńskiej nie ma lepszego i bardziej wiarygodnego sposobu na potwierdzenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Często prawda wychodzi na jaw dopiero po wielu latach; by precyzyjnie określić biologiczne rodzicielstwo, konieczne jest przeprowadzenie analizy kodu genetycznego. Warto powierzyć ją profesjonalistom, by mieć 100% pewności i móc posłużyć się wiarygodnym dowodem w sądzie. Dodatkową zaletą wykonania badań DNA za pośrednictwem biura detektywistycznego jest ich dyskrecja oraz fachowość – często zdrada małżeńska jest bardzo trudna do udowodnienia bez odpowiednich metod. Przed podjęciem decyzji o rozwodzie lub separacji, warto więc skorzystać z usług profesjonalistów. Biuro detektywistyczne gwarantuje bezpieczeństwo i wiarygodny wynik badań.

Dlaczego jeszcze warto powierzyć wykonanie badań DNA specjalistom? Analizy wykonane w niepewnych laboratoriach mogą skutkować niewłaściwymi wynikami – z tym związane jest błędne ustalenie ojcostwa lub nierównomierny podział majątku. Niekiedy właśnie domniemane pokrewieństwo staje się kością niezgody podczas dziedziczenia, zwłaszcza, gdy zmarły był osobą zamożną. By wykluczyć potencjalnych oszustów, najlepiej poddać ich badaniom DNA – ich wyniki jednoznacznie potwierdzą lub zaprzeczą ich pokrewieństwu z daną rodziną.

Na czym polega badanie DNA?

Badanie DNA opiera się na dostarczeniu materiału do analizy. Można wykorzystać praktycznie każdy element ciała, który posłuży jako „nośnik informacji” genetycznej – często korzysta się z włosa lub śliny (wymaz z wewnętrznej strony policzka), ale najbardziej wiarygodne dowody dostarcza próbka krwi. Dzięki niej dociera się do najczystszego materiału, ale równie dobrze można skorzystać z mikrośladów w cebulkach włosów lub na szczoteczce do zębów. Każda próbka pobierana jest bezpośrednio przed badaniem – należy pamiętać o tym, by spełniała ona określone wymogi; w przeciwnym razie analiza może nie być wystarczająco wiarygodna. Ten test wykorzystuje materiał pochodzący prosto z naszego organizmu, więc otrzymany w wyniku badań DNA wynik jest jednoznaczny. Po zakończeniu analiz badany otrzymuje szczegóły rozpis wyników – znajdują się w nim m.in. profile genetyczne i słowna interpretacja wyników.