BLOG
PODSŁUCHY ZAMASKOWANE – CO TO TAKIEGO I KIEDY SIĘ JE STOSUJE
podsluch w kontakcie

Podsłuchy zamaskowane

Praca detektywa jest niezwykle interesująca, a zarazem wymagająca. Trzeba pamiętać, że w swojej pracy detektyw opiera się przede wszystkim na zdobytych informacjach. Zdecydowana większość tych specjalistów stawia na tak zwany biały wywiad, czyli wchodzenie w posiadanie informacji w sposób całkowicie legalny. Są jednak i tacy, którzy muszą zastosować środki należące do tzw. wywiadu czarnego.

Dostęp do niektórych informacji może być utrudniony. Z tego powodu część detektywów postanawia nagiąć prawo. Wszystko rzecz jasna po to, aby klient był zadowolony. Wśród metod zaliczanych do czarnego wywiadu znajduje się zakładanie podsłuchów. Za te najbardziej skuteczne uważane są podsłuchy zamaskowane.

Podsłuchy a polskie prawo

Prywatny detektyw zgodnie z obowiązującym na terenie naszego kraju prawem nie może montować podsłuchów. Jest to absolutnie niedopuszczalne. Podsłuch może zamontować jedynie Policja, ABW oraz CBŚ i to tylko wtedy, kiedy zostanie wydana zgoda sądu. W praktyce jednak wielu detektywów decyduje się na świadome łamanie prawa i montaż podsłuchów po to, aby szybciej rozwiązać powierzoną przez klienta sprawę. O ile założenie podsłuchu nie wyjdzie na jaw, nie ma problemu. Kiedy jednak sytuacja ta się wyda, detektyw może mieć bardzo poważne problemy.

Jaką wiarygodność mają informacje zdobyte przy pomocy podsłuchów?

Z uwagi na to, że podsłuchy zakładane przez detektywów są w naszym kraju nielegalne, informacje, które zostały zdobyte w ten sposób nie są uznawane za wiarygodne. Są efektem łamania prawa i jako takie są właśnie traktowane. Trzeba pamiętać, że dowody, w których weszło się w posiadanie poprzez założenie podsłuchu nie mogą zostać wykorzystane w sądzie, na przykład podczas sprawy rozwodowej. Mogą natomiast dać detektywowi sygnał, w którym kierunku ma zmierzać, prowadząc swoją pracę. Zadaniem każdego detektywa jest zdobycie takich informacji, które zostaną uznane za wiarygodne, nie będą łamały prawa i w efekcie będą mogły stanowić dowód. Tylko wtedy klient nie będzie miał poczucia, że wyrzucił swoje pieniądze w błoto.

Rzeczywistość

Wielu detektywów – mimo zakazu – decyduje się na stosowanie podsłuchów. Istotnie ułatwiają i przyspieszają w ten sposób swoją pracę. Największą popularnością cieszą się podsłuchy maskowane, których cechą charakterystyczną jest to, że w ogóle ich nie widać. W związku z tym nie należy obawiać się, że zostaną wykryte przez osoby postronne. Każdy detektyw, który decyduje się na montaż podsłuchu, robi to tak, aby ryzyko wykrycia tego przydatnego urządzenia było niewielkie.

Czym są podsłuchy zamaskowane?

Ten rodzaj podsłuchów to malutkie urządzenia, które montowane są na przykład w gniazdkach. Wykonane tak, że gołym okiem w ogóle ich nie widać. Są skutecznie ukryte, przez co nie należy obawiać się, że ktoś je zauważy i nielegalne stosowanie podsłuchów się wyda. W sprzedaży dostać można zestawy podsłuchowe, które montuje się samodzielnie w wybranej lokalizacji lub całe przedmioty, w które wbudowany jest już podsłuch. W tym drugim przypadku należy podmienić używany na co dzień przez osobę przedmiot na ten, w którym umieszczona jest przysłowiowa pluskwa. Podsłuchy mogą być umieszczone wszędzie (najczęściej stosowane w) :

  • listwach zasilających;
  • gniazdkach;
  • myszkach komputerowych.
  • dyktafonach w pendrive, długopisach itp.

Wyposażone są w bardzo silne urządzenia rejestrujące, przez co montując podsłuch, można być pewnym, że będzie doskonale słychać nawet bardzo cichą rozmowę.

W jakich sprawach są najczęściej stosowane?

Detektywi sięgają po podsłuchy w różnych sytuacjach. Do spraw, które wiążą się z ich stosowaniem zalicza się te poświęcone:

  • zdradzie małżeńskiej;
  • nieuczciwej konkurencji;
  • nieuczciwym pracownikom.

Warto podkreślić, że kiedy klient zleca udowodnienie szpiegostwa pracownikowi, a podsłuch montowany jest w jego gabinecie, nie jest to łamaniem prawa. Kiedy jednak ta sama tzw. pluskwa zostanie podrzucona do plecaka podejrzanego pracownika, sprawa mocno się komplikuje. Detektyw, który decyduje się na takie praktyki musi liczyć się z tym, że sprawa wyjdzie na jaw. Wówczas czekać będzie go odpowiedzialność karna i przypuszczalnie utrata prawa do wykonywania zawodu, co przełoży się na trudną sytuację na rynku pracy.

Zawód detektywa jest zawodem szczególnym. To temu specjaliście powierzamy własne często bardzo prywatne sprawy. Decydując się na jego usługi chcemy, aby były one wykonywane na najwyższym poziomie. Jednocześnie zależy nam na tym, aby detektyw zdobył określone informacje. W trosce o swojego klienta może on zdecydować o założeniu podsłuchu. W takim przypadku trzeba jednak pamiętać, że jest to łamanie prawa. Zdobyte w ten sposób informacje nie mają żadnej wartości dowodowej dla działających w naszym kraju organów. Przeznaczone są tylko do wiadomości klienta, który tak naprawdę nic nie może z nimi zrobić. Mimo to wielu klientów akceptuje takie metody pracy wynajętego specjalisty. Są nawet tacy, którzy takich praktyk oczekują, mając przekonanie, że jest to rozwiązanie najlepsze i zapewniające najwyższą skuteczność. Rzeczywistość może jednak okazać się zdecydowanie mniej różowa i kolorowa.

Nasza oferta na wykrywanie podsłuchów.