BLOG
Wykrywanie podsłuchów
Wykrywanie podsłuchów

Skuteczne wykrywanie podsłuchów

W dobie łatwego dostępu do nowych, zaawansowanych technologii, postaranie się o nielegalne urządzenia podsłuchowe nie stanowi najmniejszego problemu – już przy niewielkim nakładzie finansowym każdy jest w stanie pozyskać różnego rodzaju urządzenia szpiegowskie, takie jak kamery, podsłuchy czy pluskwy. Są one zwykle banalnie proste w montażu, a przy ich użyciu można znaleźć się w posiadaniu informacji, jakich normalnie nikt by nam nie udzielił.

Mogą to być informacje różnego typu – od poufnych informacji handlowych i gospodarczych zaczynając, przez informacje polityczne, korporacyjne i administracyjne, a na tych zupełnie prywatnych kończąc. Myli się zatem ten, kto śpi spokojnie myśląc, że nie grozi mu podobne prześladowanie – zdarza się, że na zainstalowanie podsłuchu decydują się nawet zazdrośni małżonkowie czy też rodzeństwo, pragnące wejść w posiadanie pożądanych przez siebie informacji.

Jedno jest pewne – z podsłuchem nie poradzisz sobie sam

Problem wydaje się tym bardziej skomplikowany, że urządzenia podsłuchowe są zwykle nie do wykrycia na własną rękę. Ich niewielkie rozmiary oraz bezdźwięczna praca czynią je niezauważalnymi, przez co możemy w ogóle nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia.

Montowane mogą być natomiast wszędzie – w naszych mieszkaniach, biurach, samochodach.

Mogą zostać podrzucone nam do torebki, przypięte do ubrania, umieszczone pod blatem biurka czy na sypialnianej półce. Raz zamontowany w taki sposób podsłuch może miesiącami dostarczać danej osobie kompletnych informacji na temat naszego życia osobistego i zawodowego.

Sytuacja komplikuje się jeszcze mocniej, jeśli wykonujemy zawód zaufania publicznego bądź zajmujemy decyzyjne stanowisko w danej firmie, urzędzie czy instytucji – wówczas nieopatrznie możemy udzielić informacji uznawanych za tajne, które mogą narazić na szwank reputację i bezpieczeństwo tak nasze, jak i placówki, w jakiej jesteśmy zatrudnieni.

Wykradaniu ulegać mogą bowiem wszelkiego rodzaju dane – zarówno dane osobowe klientów naszej firmy, dane dotyczące wynagrodzeń jej pracowników, hasła do firmowych baz danych, informacje na temat planowanych działań, nowatorskich rozwiązań czy finalizowanych właśnie transakcji, a także – w przypadku gabinetów politycznych – tajemnice wagi państwowej.

Im wyższy szczebel, na jakim zawodowo się znajdujemy, tym zwykle bardziej katastrofalne w skutkach mogą okazać się wszelkiego rodzaju przecieki. Mogą one zakończyć się bowiem udaremnieniem ważnej transakcji, zerwaniem ważnego kontraktu, udaremnieniem wielomilionowych planów biznesowych, śmiercią wizerunkową danej marki, a nawet bankructwem firmy. Podobnie w życiu prywatnym – niektóre z naszych spraw osobistych po ujrzeniu światła dziennego mogą nas skompromitować, wywołać skandal bądź przyczynić się do rozpadu naszego małżeństwa.

Nie czekaj – zwróć się ze swoim problemem do profesjonalistów

Mając na uwadze wszystkie te aspekty, chcieliśmy zaoferować dzisiaj Państwu profesjonalne usługi z zakresu wykrywania podsłuchów. Działamy z myślą o wszystkich tych, którzy padli ofiarą nielegalnego podsłuchu i nie mają nawet świadomości tego, że ktoś pragnie pozyskać informacje ich kosztem. Dlatego też jeżeli tylko podejrzewają Państwo, że i w Waszym życiu podobna sytuacja może mieć miejsce, radzimy nie zwlekać – im szybciej wykryjemy sprzęt szpiegowski, tym szybciej odzyskają Państwo intymność i dyskrecję, a osoba, która posunęła się do nielegalnego zainstalowania go Wam, zostanie namierzona i pociągnięta do odpowiedzialności.

Jedynie profesjonalny i zaawansowany sprzęt detektywistyczny jest bowiem w stanie namierzyć każdy rodzaj podsłuchu oraz szpiegowskiego oprogramowania. W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i gromadzoną na jego podstawie wiedzą, nasi pracownicy są w stanie błyskawicznie i skutecznie rozwiązać Państwa problem. Działamy przy tym z najwyższą starannością, gwarantując Państwu stuprocentową dyskrecję i dostarczając szczegółowy raport na temat zebranych przez nas informacji oraz wykonanych działań.

Wykrywamy podsłuchy. Pomagamy i doradzamy

Co więcej, nasza agencja świadczy także usługi z zakresu udzielania rad i wskazówek odnośnie tego, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Poza wykrywaniem podsłuchów, ukrytych kamer, pluskw i innego rodzaju sprzętu szpiegowskiego, oferujemy także szybkie przeszkolenie z zakresu tego, jak zabezpieczać się przed działaniami szpiegowskimi, w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo przekazywanych przez nas informacji oraz zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą nielegalnego sprzętu szpiegowskiego.

Działalność teoretyczna idzie u nas w parze z działalnością praktyczną – potrafimy wyeliminować zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe urządzenia szpiegujące, namierzamy lokalizatory GPS, wykrywamy podsłuchy w domach, telefonach, komputerach, biurach i salach konferencyjnych. Zabezpieczamy też transakcje handlowe, zjazdy branżowe oraz konferencje polityczne i biznesowe, w czasie których istnieje zwiększone ryzyko podsłuchu.

Do współpracy zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy i instytucje.