BLOG
4 SYTUACJE, KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO
biuro detektywistyczne

Kiedy warto skorzystać z biura detektywistycznego?

Usług biura detektywistycznego nie sposób przecenić – wsparcie jego pracowników okazuje się bezcenne wszędzie tam, gdzie liczy się czas, skuteczność, lojalność i zaangażowanie. Nic zatem dziwnego, że z prośbą o pomoc zgłaszają się do detektywów tak osoby prywatne, jak i korporacje, kancelarie prawne czy firmy ubezpieczeniowe.

Podstawową zaletą każdego szanującego się biura detektywistycznego jest indywidualne podejście do każdego klienta. Każda sprawa jest bowiem inna i wymaga użycia innych metod – dlatego też agencje, świadome spoczywającej na nich odpowiedzialności, dostosowują swoje działania do specyfiki danego zlecenia, dzięki czemu ich klienci mogą liczyć na maksymalną efektywność i poszanowanie zarówno ich czasu, jak i portfela. Kiedy zatem warto skorzystać z usług fachowców?

1. Kiedy chcesz zweryfikować swojego pracownika lub partnera w interesach

Zatrudnianie bądź wchodzenie w spółki z postaciami szemranymi, co do których nie mamy stuprocentowego zaufania, jest zjawiskiem wysoce ryzykownym. Dość wyobrazić sobie konsekwencje scenariusza, w którym dopuszczają się one praktyk na niekorzyść naszej firmy, czy to wykradając tajne informacje, czy też działając na korzyść naszej konkurencji. Możemy wówczas przypłacić to stratami zarówno finansowymi, jak i moralnymi i wizerunkowymi.

Równie fatalne w skutkach jest rozpoczynanie transakcji handlowych z niewypłacalnymi czy właśnie bankrutującymi podmiotami, a także obsadzanie kluczowych stanowisk w firmie osobami, które sfałszowały swoje dokumenty aplikacyjne i nie posiadają czy to stosownych kwalifikacji, czy deklarowanego w CV doświadczenia. Jeżeli zatem zależy nam na zweryfikowaniu tożsamości drugiego człowieka, wsparcie detektywa okaże się nieocenione. Przy zachowaniu pełnej dyskrecji sprawdzi on kolejne etapy jego edukacji i kariery, wcześniejsze zawodowe sukcesy i porażki oraz panującą na jego temat opinię w branży. W ten sposób uzyskamy jego pełny profil tak zawodowy, jak i psychologiczny oraz ocenimy, czy jest człowiekiem, godnym zaufania mu w interesach.

2. Kiedy chcesz zweryfikować informacje

Detektywi zajmują się także weryfikacją podstawowych danych, takich jak adres, miejsce zamieszkania, przebyte kursy, posiadane certyfikaty i zdobyte licencje, sprawdzaniem autentyczności dokumentów, prześwietlaniem ewentualnego zadłużenia oraz ustaleniami majątkowymi. Na życzenie klienta potwierdzają zgodność numerów NIP i REGON czy też ujawniają brak aktualizacji EDG czy KRS. Nie ma tu właściwie informacji, których nie mogliby pozyskać. Dzięki temu ich klienci mogą uchronić się przed ryzykiem, jakie groziłoby im w przypadku nawiązania współpracy z nierzetelnym partnerem lub pracownikiem.

3. Kiedy chcesz ustalić rzeczywisty stan finansowy swojego dłużnika

Ustalenia majątkowe oraz windykacja to kolejne obszary, w których wsparcie wykwalifikowanego detektywa okazuje się bezcenne. Zdarza się bowiem, że wyegzekwowanie płatności od zalegającego nam dłużnika graniczy z cudem, a my sami pozostajemy bezradni. Detektyw pomoże wówczas w ustaleniu rzeczywistego stanu majątkowego danego dłużnika, prześwietli jego rachunki bankowe, zorientuje się w stanie ruchomości i nieruchomości, sprawdzi alternatywne metody pozyskiwania przez niego dochodu, a także przeprowadzi wywiad środowiskowy i obserwację, pozwalającą na ustalenie jego nawyków finansowych. Bywa przecież, że nasz dłużnik – choć oficjalnie dotknięty bankructwem – zdradza się ze swoją nieuczciwością, żyjąc ponad stan. Zdemaskowanie go przy pomocy detektywa nie jest wtedy specjalnie pracochłonne, a zebrany przez niego w toku działań materiał fotograficzny czy audiowizualny pozwala na jednoznaczne zweryfikowanie majątku dłużnika.

4. Kiedy chcesz pozyskać informacje na temat bliskich ci osób

Wsparcie detektywa okazuje się nieocenione także w sprawach natury prywatnej. To dlatego każdego dnia do agencji detektywistycznych w całym kraju zgłaszają się ludzie, podejrzewający swoich współmałżonków o nieuczciwość czy zdradę. Rola detektywa jest wtedy jasna – ma on potwierdzić przypuszczenia swojego klienta bądź też im zaprzeczyć. W tym celu prowadzona jest uważna obserwacja osób, pozwalająca na ustalenie ich harmonogramu dnia oraz kontaktów towarzyskich. Zebrany przez detektywa materiał może zostać wykorzystany przez klientów na użytek własny bądź też przedstawiony w sądzie jako pełnoprawny materiał dowodowy w toczącym się postępowaniu rozwodowym.

Innym jeszcze razem do detektywów zgłaszają się klienci, chcący sprawdzić bezpieczeństwo swoich dzieci – środowisko, w jakim funkcjonują, znajomych i przyjaciół, z jakimi się zadają. Jeszcze innym – ludzie, których bliscy zaginęli. Okoliczności tego zaginięcia mogą być przy tym rożne – zaczynając od celowej ucieczki, a kończąc na porwaniu. Wówczas detektyw pomoże w namierzeniu miejsca aktualnego pobytu wskazanej przez klienta osoby. Podobnie jak w przypadku postępowania spadkowego, kiedy konieczne okazuje się odnalezienie członków dalekiej rodziny, wskazanych w ostatniej woli zmarłego.