BLOG
CZUJESZ SIĘ OBSERWOWANY? SPRAWDŹ TO!
spy

Uczucie bycia obserwowanym nie należy do najprzyjemniejszych zwłaszcza, gdy mamy mniej lub bardziej słuszne podejrzenie, że może nas obserwować ktoś o nieprzychylnych zamiarach. Często zdarza się tak, że odczuwamy na sobie czyjś wzrok na tyle silnie, jakby ktoś faktycznie się w nas wpatrywał. Rozglądamy się dookoła i nie widzimy nic podejrzanego, przechodnie gdzieś się spieszą, samochody przejeżdżają, dzieci bawią się na pobliskim boisku. Jednak wciąż czujemy, że jesteśmy obserwowani, podświadomie wyczuwamy czyjś wzrok.

W życiu zdarzają się różne sytuacje, w których jest możliwe, że ktoś nas obserwuje. Przyczyny tego mogą być rozmaite. Jednym z najczęstszych powodów jest obserwacja na zlecenie małżonka pod kątem ewentualnej zdrady w związku. Drugą równie częstą przyczyną jest brak zaufania do partnera biznesowego. W obydwu przypadkach pierwsze skrzypce gra nieufność spowodowana domniemaniem nadużycia ze strony drugiej osoby. Czasem te obawy są uzasadnione, na co wskazują rozmaite poszlaki i wtedy rzeczywiście warto wynająć detektywa, który rozwiąże sprawę i wykluczy, bądź potwierdzi ewentualną zdradę, czy defraudację mienia przez wspólnika. Często również tego typu operacje zlecane są przez osoby, które stosują zasadę ograniczonego zaufania do partnera, obojętne o jaki rodzaj powiązania chodzi i korzystają z usług biura, aby zaspokoić swoją wiedzę. Takie sytuacje mają miejsce wtedy, gdy osoby te zostały wcześniej doświadczone przez los, oszukane, bądź zdradzone.

Bez względu na powód, dla którego mielibyśmy być obserwowani, warto dowiedzieć się, czy taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce, czy są to tylko nasze obawy. Aby mieć pewność, czy ktoś nas nie obserwuje, lub nie wynajął specjalisty, aby nas śledził sami skorzystajmy z pomocy agencji detektywistycznej. Dzięki temu będziemy w stanie zweryfikować słuszność naszych obaw.

Aby tego dokonać najlepiej umówić się z detektywem telefonicznie. Unikajmy jednak korzystania z własnego telefonu komórkowego, gdyż w skrajnych przypadkach może się okazać, że jest on na podsłuchu. W hollywoodzkich produkcjach najczęściej korzysta się z budek telefonicznych, ale w tym przypadku może się to nie sprawdzić. W Polsce mamy zupełnie inną rzeczywistość i korzystanie z budek telefonicznych nie jest raczej popularne tak, jak w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, jeżeli nasze obawy są słuszne i jesteśmy śledzeni, a także podsłuchiwani, skorzystanie z publicznego telefonu może wzbudzić podejrzenia osoby, która nas obserwuje, co znacznie utrudni późniejsze jej złapanie przez naszego detektywa. Skorzystajmy zatem z telefonu stacjonarnego kolegi z pracy, lub zakupmy kartę SIM przedpłaconą i wykorzystajmy do kontaktu starą komórkę, która od wielu lat leży gdzieś głęboko w jednym z pudeł na dnie szafy. Opowiedzmy detektywowi o naszych obawach. Profesjonalista pokieruje dalej rozmową i poradzi w jaki sposób najlepiej się spotkać, aby ustalić szczegóły.

Gdy zjawimy się na ustalone miejsce spotkania zostaniemy poproszeni o przedstawienie naszej sprawy w sposób bardziej szczegółowy. Detektyw wypyta o to w jakich okolicznościach czujemy się obserwowani – tu nasze spostrzeżenia mogą być kluczowe dla jego pracy. Istotny będzie również czas, kiedy rozpoczęło się domniemane obserwowanie. Zostaniemy poproszeni o udostępnienie telefonu komórkowego celem przebadania pod kątem zainstalowanego podsłuchu, zostaną również sprawdzone pomieszczenia w domu i w firmie. Oczywiście tylko po wyrażeniu przez nas na to zgody.

Detektyw zbierze od nas również informacje o tym, czy w naszej ocenie są powody, dla których moglibyśmy być śledzeni, podsłuchiwani, czy obserwowani. Być może mamy na swoim koncie zdradę, lub oszustwo? Bez względu na to, czy mamy coś na sumieniu, czy też nie, z detektywem warto rozmawiać szczerze, gdyż tak czy inaczej dociecze prawdy prędzej, czy później.

Agencja detektywistyczna jako, że funkcjonuje na rynku tych usług od lat ma szeroką wiedzę na temat sposobu działania profesjonalistów i technik jakie stosują, aby zdobyć informacje. Dzięki temu jej pracownicy będą w stanie określić w jaki sposób działa nasz domniemany obserwator. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i podpisaniu umowy zostaniemy najprawdopodobniej poproszeni o dalsze funkcjonowanie dokładnie w taki sposób, w jaki robiliśmy to do tej pory. To pozwoli na swobodną obserwację osób w naszym otoczeniu, bez wzbudzania podejrzeń obserwatora. Będziemy zatem, najprawdopodobniej, podwójnie obserwowani. Jednakże różnica w odczuciach będzie zdecydowana, w końcu nie jesteśmy już bezbronni i ktoś czuwa nad naszym bezpieczeństwem, próbując wykryć, czy ktoś inny nas nie śledzi.

Praca detektywa pozwoli na zweryfikowanie, czy rzeczywiście jesteśmy śledzeni i podsłuchiwani, czy są to wyłącznie nasze obawy. Jeżeli rzeczywiście mają miejsce, praca specjalisty doprowadzi nas do źródła. Czy będzie to nasz wspólnik, czy może konkurencyjna firma, a może mąż lub żona, to wszystko wyjaśni śledztwo. Warto jednak sprawę wyjaśnić – za cenę usługi detektywistycznej otrzymamy prawdę i spokój.