BLOG
KAMERA W TWOIM DOMU – CO POMOŻE UJAWNIĆ?
camera

W dzisiejszych czasach technologia wkrada się w każdy zakamarek naszego życia. Dzięki nowinkom z dziedziny informatyki, czy elektroniki nasze życie staje się wygodniejsze i coraz więcej czynności jesteśmy w stanie wykonywać bez dużego wysiłku. Warto również wspomnieć o możliwościach, jakie nowoczesne technologie oferują w zakresie bezpieczeństwa. Nie mówimy tu o zabezpieczeniach fizycznych, choć i w tej materii rozwój jest bardzo duży. To, o czym należy wspomnieć, to spokój i pewność, że wszystko w naszym domu, pod naszą nieobecność, działa jak należy i nikomu nie dzieje się krzywda. Takie zapewnienie może zaoferować system monitoringu wewnątrz mieszkania, lub domu. W zależności od potrzeb może to być większa ilość kamer połączona w jeden, autonomiczny system wizyjny za pomocą rejestratora, lub jedna kamera, umieszczona w danym pomieszczeniu.

Czasem może być ona ukryta tak, abyśmy tylko my o niej wiedzieli.

Kamera to dobry sposób na wykrycie zdrady
Podgląd na to, co dzieje się w domu może być naprawdę dobrym sposobem na uzyskanie pewności o różnych okolicznościach związanych z życiem wewnątrz mieszkania, na wielu płaszczyznach. Jedną z przykrych sytuacji, która może nas spotkać, jest zdrada małżonka. Jeżeli mamy podejrzenia co do niewierności partnera, warto się postarać o zorganizowanie prywatnego monitoringu wewnątrz mieszkania. W tej konkretnej sytuacji dobrym miejscem może być sypialnia, a kamerę można skrzętnie ukryć przed stroną podejrzewaną przez nas o zdradę. Sposób, w jaki można zorganizować taki podgląd bardzo dobrze znają agencje detektywistyczne. Miejsca, w których najlepiej jest umieścić kamerę (lub również podsłuch) powinny być starannie dobrane tak, aby nie wzbudzić podejrzeń osób podglądanych i umożliwić jak najpełniejszy obraz sytuacji. Kamery założone przez profesjonalistów będą najbezpieczniejszym rozwiązaniem naszego problemu, a odpowiednio zamontowane dostarczą potrzebnych informacji, które potwierdzą nasze obawy, lub je finalnie rozwieją. Jest to o tyle ważne, że gdy druga strona odkryje że jest obserwowana, może to skutecznie zrujnować nasze plany dyskretnego podpatrywania poczynań. Zdemaskowanie naszych poczynań może być opłakane w skutkach, dlatego też decydując się na taki krok, powinniśmy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego w tej materii detektywa.
Czuwajmy nad naszym dzieckiem
Innym, równie emocjonującym powodem, dla którego możemy się zdecydować na założenie monitoringu w domu jest pozostawienie naszego ukochanego malucha pod opieką obcej osoby. Rodzice często korzystają z tej formy pomocy. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, innych obowiązków, lub zwyczajnie potrzebując chwili wytchnienia od sprawowania pieczy nad dzieckiem, zatrudnienie opiekunki często jest niezbędne i opiekunowie decydują się na taki krok. Nie zawsze można liczyć na uczciwość takiej osoby zwłaszcza, jeżeli jest to zupełnie obcy człowiek z ogłoszenia internetowego, lub znalezionego w gazecie. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia, żeby trafić na opiekunkę poleconą przez znajomych, sprawdzoną profesjonalną pomoc. Czasem trzeba się ratować wzięciem kogoś zupełnie nam nieznanego. Jak zatem poradzić sobie z takim ciężarem dla serca? Gdy podczas naszej nieobecności możemy monitorować to, co się dzieje w domu, uzyskujemy większą pewność, że wszystko jest w porządku, a w razie gdyby naszemu dziecku stała się krzywda, możemy niezwłocznie interweniować. Założenie kamer w mieszkaniu może odbywać się na dwa sposoby. Po pierwsze możemy zupełnie oficjalnie, z naciskiem na ewidentne poinformowanie opiekunki o tym fakcie, zamontować bardzo dobrze widoczne kamery w całym domu. Będzie to dobrym straszakiem dla osób, które nie do końca są szczere w kwestii swoich predyspozycji do wykonywania takiego zawodu. Z drugiej strony osoba, która świetnie się sprawdza w roli niani, nie powinna mieć najmniejszego problemu z monitoringiem. W końcu bardzo dobrze wiadomo, że dla rodziców ich dziecko jest najważniejszą istotą na świecie i chcą zadbać o jej bezpieczeństwo. Z drugiej strony, w uzasadnionych przypadkach, możemy się zdecydować na umieszczenie w kilku pokojach, czy salonie ukrytych kamer. To rozwiązanie również ma swoje zalety, a mianowicie takie, że opiekunka czuje się swobodnie w mieszkaniu i możemy zobaczyć jak rzeczywiście zajmuje się dzieckiem, czy ma z nim dobry kontakt i czy wszystko jest tak, jak należy. Jeżeli mowa o dzieciach, umieszczenie w domu ukrytej kamery jest również dobrym sposobem na zweryfikowanie, czy nasze starsze dziecko nie wagaruje, gdy nas nie ma w domu. Prosta, zerojedynkowa kwestia – jeżeli widzimy je na kamerze w czasie, w którym powinno przebywać w szkole – jest na wagarach. Jeżeli nie – wszystko jest w porządku i nie musimy się martwić (przynajmniej w kwestii wagarów w domu).
Dobry sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą
Umieszczenie ukrytej, jak i dobrze widocznej kamery w pomieszczeniach domowych jest również dobrym zabezpieczeniem przed ewentualnymi kradzieżami. Jeżeli korzystamy z usług gosposi, czy sprzątaczki, warto przeanalizować zasadność montażu takiego urządzenia. Może ono pozwolić na wykrycie dlaczego znikają z domu różne sprzęty i pieniądze. Mnogość zastosowań kamer wewnętrznych, jak również stosunkowo niewielki koszt ich montażu i eksploatacji, stawiają to rozwiązanie w czołówce technologii wspomagających bezpieczeństwo w domu.