BLOG
JAK ROZPOZNAĆ OZNAKI ZDRADY U KOBIETY?
zdarda

Oznaki zdrady u kobiety

Choć od wieków panuje stereotypowe przekonanie, że to mężczyźni częściej zdradzają swoje partnerki, również i kobietom zdarzają się skoki w bok. Według najnowszych badań co trzecia kobieta co najmniej raz dopuściła się niedochowania wierności – i to z różnych powodów, bo nie zawsze jest to tylko zauroczenie innym mężczyzną. Jak sprawdzić, czy kobieta zdradza? Czy możliwe jest rozpoznanie oznak zdrady u partnerki?

Każda zdrada jest bolesna i nieprzyjemna, ale mimo wszystko należy znaleźć sposób, by sobie z nią poradzić. W dzisiejszych czasach zachowanie wierności jest szczególnie trudne, i to bez względu na płeć – liczne portale i aplikacje randkowe oraz popularność social media sprawiły, że zdrady są coraz częstsze. Co ciekawe, skoki w bok zdarzają się również paniom: kobiety z natury są o wiele bardziej emocjonalne, łatwiej się zakochują i zdarza im się działać pod wpływem impulsu. Jak rozpoznać zdradę u kobiety? Niekiedy konieczna musi być pomoc prywatnego detektywa: wykrycie oznak niewierności może być niezwykle trudne, bowiem i panie potrafią doskonale kamuflować swoje prawdziwe uczucia. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy nie tylko jednoznacznie potwierdzi lub zaprzeczy zdradzie, ale i może wpłynąć na konkretne decyzje dotyczące wspólnego życia. Efekty pracy prywatnego detektywa mogą być czasem zaskakujące, ale zawsze lepiej jest znać prawdę.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana. Jednym z głównych powodów są problemy w związku – kiedy mężczyzna dużo pracuje, przestaje się interesować sprawami swojej drugiej połówki lub nie chce spędzać z nią czasu. Kłótnie i nieporozumienia sprawiają, że partnerzy oddalają się od siebie, czego skutkiem jest zanik życia erotycznego i oziębłość. Do tego dochodzą także zazdrość, sprzeczki o niedomyty kubek, kwestię wyprowadzenia psa na spacer czy odebrania dzieci ze szkoły… Ponadto, jeśli kobieta prowadzi aktywne życie zawodowe i towarzyskie, wzrasta ryzyko niezachowania wierności partnerowi – liczne wyjazdy, delegacje czy szkolenia to okazja do nawiązania nowych kontaktów (i to niekoniecznie czysto biznesowych). Kobiety, które są w nieszczęśliwych związkach, są o wiele bardziej skłonne do skoku w bok. Jeśli nie czują się spełnione, odczuwają brak lub nie otrzymują wystarczającej ilości czułości, szukają pocieszenia u innych mężczyzn. Mąż lub partner, który nie potrafi im tego okazać, zostaje zastąpiony kimś innym – atrakcyjniejszym, lepiej zarabiającym, ciekawszym.

Jak rozpoznać, że kobieta zdradza?

Psychologowie podkreślają, że rozpoznanie oznak zdrady u mężczyzny jest o wiele trudniejsze, niż w przypadku kobiety. Z reguły panie wyraźniej okazują emocje i nie są w stanie zachować „kamiennej twarzy” – w kobiecej naturze leży wysoka emocjonalność, a zatem i jej manifestowanie. Stają się drażliwe i łatwo się irytują; coś, co kiedyś jej nie przeszkadzało, potrafi urosnąć do rangi wielkiego problemu. Dotychczasowe zachowanie lub wady partnera stają się pretekstem do kolejne kłótni, i to nawet w kwestii pozornie niewiele znaczących drobiazgów. Zdradzająca kobieta podświadomie porównuje go do nowego mężczyzny w swoim życiu, na którego tle prezentuje się bardzo słabo: wyraźnie widzi jego wady i manifestuje swoje niezadowolenie z nich.

Brak chęci spędzania wspólnie czasu jest kolejną oznaką zdrady ze strony kobiet. Dotyczy to szczególnie tych par, które wspólnie ćwiczą, uczą się języków obcych lub uczęszczają na inne zajęcia. Jeśli kobieta nagle traci zainteresowanie dotychczasowym hobby, na treningi wybiera się sama lub znajduje sobie zupełnie nową pasję i nie chce, by towarzyszył jej partner, być może poznała kogoś nowego. Czas spędzony na dodatkowych zajęciach może być tylko pretekstem lub sposobem na zatuszowanie prawdy; w rzeczywistości może potajemnie spotykać się z kochankiem.

Następną oznaką zdrady jest właśnie zatajanie prawdy. Jeśli kobieta ma przed Tobą sekrety, stała się małomówna, unika rozmów o pracy lub nagle zmienia temat, być może chce zatuszować fakt, iż spotyka się z kimś innym. Do tej pory mogliście rozmawiać godzinami, ale od niedawna Twoja partnerka nie chce opowiedzieć Ci ani słowa o swoim dniu? Albo wręcz przeciwnie: niegdyś nie dzieliła się z Tobą takimi informacjami, a teraz mówi o tym podejrzanie dużo? Być może chce odwrócić uwagę od niewygodnej prawdy lub wręcz kłamie. Z drugiej strony kobieta może też rzucić się w wir obowiązków: zajmować się dziećmi, gotowaniem, domowymi sprawami, a partnerowi nie poświęcać tyle czasu, ile poprzednio. Zaczyna się od niego oddalać, bo znalazła inne źródło uczuć i czułości. Nowy mężczyzna u jej boku sprawia, że dotychczasowy przestaje być już tak atrakcyjny, inteligentny lub majętny – oferuje jej znacznie więcej. Zwróć też uwagę, jeśli Twoja partnerka jest podejrzanie miła, chce spędzać z Tobą więcej czasu lub obsypuje Cię prezentami – to może być znak, że czuje się winna i chce w jakiś sposób pozbyć się tego psychicznego ciężaru.