BLOG
Prywatny detektyw dla firm
Narzędzia detektywa

Prywatny detektyw

Prowadząc biznes, niezależnie od branży, trzeba zachować ciągłą czujność. Przebiegła, czyhająca na potknięcia konkurencja, nielojalni pracownicy koloryzujący swoje doświadczenie zawodowe albo oczerniający firmę, nieuczciwi kontrahenci – to tylko jedne z wielu problemów, które mogą pojawić się w życiu przedsiębiorcy. Jak z nimi walczyć? Najlepszym sposobem jest weryfikacja, która pomoże uniknąć błędnych decyzji biznesowych. Aby sprawdzić pracownika czy kontrahenta, warto podjąć współpracę z profesjonalną agencją detektywistyczną.

Jakie usługi dla firm oferuje prywatny detektyw?

Najlepszym wyborem dla firmy jest prywatny detektyw specjalizujący się w usługach biznesowych – znający rynek, posiadający doświadczenie w działaniach na rzecz biznesu.
Agencje detektywistyczne pracujące dla firm, od tych najmniejszych, po największych graczy na rynku, oferują szeroki zakres usług:
– wywiad gospodarczy dostarczający danych na temat bieżących trenów rynkowych,
– wywiad na temat potencjalnego partnera gospodarczego: weryfikacja jego wiarygodności i stabilności gospodarczej, ocena potencjału współpracy pod kontem uczciwości i rzetelności,
– zbieranie informacji o działającej nieuczciwie konkurencji, dążącej do szkody firmy,
– dokumentowanie oszustw na szkodę przedsiębiorcy,
– ocena lojalności pracowników, weryfikacja ich wiarygodności, sprawdzenie, pracownik nie działa na szkodę firmy lub nie udostępnia podmiotom zewnętrznym danych poufnych firmy,
– weryfikacja kandydatów na stanowisko firmowe pod kątem rzetelności przedstawionych przez nich informacji, weryfikacja ich realnego doświadczenia zawodowego,
– gromadzenie dowodów do spraw karnych lub cywilnych, w których firma jest stroną.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji detektywistycznej?

Podejmowanie ryzyka to nieodłączna część prowadzenia biznesu. Firma może jednak zwiększyć swoje szanse na sukces i ograniczyć ryzyko niepowodzenia, dokładnie weryfikując podmioty, z którymi wchodzi we współpracę. Chcąc zapewnić swoim inwestycjom powodzenie, warto zatrudnić profesjonalnego prywatnego detektywa, który zbada intencje pracownika czy kontrahenta.
Kiedy zatrudnić agencję detektywistyczną? Planując wejście we współpracę z nowym kontrahentem, warto ocenić jego rzetelność, zlecając detektywowi zbadanie historii firmy, ocenę jej rzeczywistej sytuacji ekonomicznej, przeprowadzenie wywiadu dotyczącego intencji kontrahenta. Mając podejrzenia co do nieuczciwego zachowania konkurencji, zamiast działać na własną rękę, lepiej zatrudnić detektywa, który dowie się, co planuje rynkowy przeciwnik. Zatrudniając nowego pracownika na kluczowym dla rozwoju przedsiębiorstwa stanowisku, lepiej nie polegać tylko na CV – agencja detektywistyczna sprawdzi, jakie jest rzeczywiste doświadczenie kandydata i jego przedstawi historię jego zatrudnienia ze wszystkimi blaskami i cieniami. A co jeśli przedsiębiorca podejrzewa, że pracownicy działają na jego niekorzyść? W tej kwestii również prywatny detektyw jest nieocenioną pomocą – dyskretnie sprawdzi, czy pracownicy są uczciwi i lojalni.