BLOG
CZY SPECJALISTA JEST W STANIE ODSŁONIĆ PRAWDĘ?
Udział detektywa w wykryciu zdrady małżeńskiej

UDZIAŁ DETEKTYWA W WYKRYCIU ZDRADY MAŁŻEŃSKIEJ

Niestety niewierność małżeńska, czyli zdrada, występowała zawsze i w miarę upływu czasu wcale się to nie zmienia. Zdrady były, są i będą. Istnieją oczywiście na tym świecie szczęśliwe i zgodne małżeństwa, w których pożycie nikt się nie wtrąca, ale w przypadku takich detektyw nie ma nic do roboty (chyba że akurat chodzi o jego małżeństwo). Często jednak dochodzi do sytuacji, w której jedno z małżonków ma wątpliwości (często w pełni uzasadnione) co do nieskazitelnej wierności swojej drugiej połowy. Same podejrzenia jednak o niczym jeszcze nie świadczą, mogą okazać się zupełnie bezpodstawne – tutaj potrzeba dowodów lub nawet złapania wiarołomnej/wiarołomnego na gorącym uczynku. W takiej sytuacji zdesperowany mąż lub żona często decyduje się na skorzystanie z usług prywatnego detektywa. Czy specjalista jest w stanie sprawić, aby najgorsza nawet prawda ujrzała światło dzienne?

Dowody w sprawie zdrady

Detektywi mówią o tym, że dla ich klientów niezmiernie ważne jest dokumentowanie odkryć. Oprócz tego, że wszelkiego rodzaju zdjęcia oraz filmy są materialnym efektem pracy specjalisty, za którą przecież bierze on pieniądze, często zdjęcia lub/i nagrania audio oraz video służą również w sądzie do udowodnienia któremuś z małżonków winy za rozpad pożycia. To z kolei ma ogromny, w wielu przypadkach nawet decydujący, wpływ na decyzje dotyczące niewątpliwie ważnych kwestii, takich jak choćby przyznanie opieki nad dziećmi, podział majątku itd. Czy możliwe jest jednak wykrycie zdrady przez osobę postronną?

Zdrada uchwycona na gorącym uczynku

Firmy detektywistyczne prowadzą szeroko zakrojoną inwigilację „obiektu” podejrzewanego o niewierność. Zajmują się one przede wszystkim obserwacją (postronną, a niekiedy nawet uczestniczącą) niewiernego małżonka. Sprawdzają dokąd i z kim jeździ, dyskretnie towarzyszą mu podczas wizyt w restauracji lub w innych miejscach publicznych. Jeśli chodzi o takie, które mają bardziej prywatny charakter, raczej trzymają się na uboczu, skąd też wiele można zobaczyć. Ich wiedza na temat aktualnego miejsca pobytu obserwowanego pozwala bowiem na zdobycie wielu cennych informacji. Oczywiście specjaliści nie udają się na, w pełni przecież profesjonalną, obserwację „z gołymi rękami”. Posiadają najczęściej wyjątkowo czuły, wysokiej jakości sprzęt szpiegowski, za pomocą którego mogą rejestrować zdarzenia czy rozmowy. Siedząc w restauracji kilka stolików dalej, są przecież w stanie z powodzeniem nagrać rozmowy, jakie właśnie odbywa wiarołomna „połówka” klienta. Możliwe jest również uchwycenie momentu samej zdrady, choćby na zdjęciu. Aby tego dokonać, detektyw może znajdować się np. w budynku naprzeciwko albo na ulicy. Wystarczy, żeby z miejsca, które obrał sobie za punkt obserwacyjny, miał widok na okno, w którym niejednokrotnie wiele można zobaczyć – zoom załatwi resztę. Czasami detektywi ukrywają odpowiedni sprzęt, np. mikrokamery, w domu lub biurze obserwowanego. Sprawa jest o tyle prosta, że często podejrzewająca zdradę żona czy mąż może wyrazić zgodę na nagrywanie w danym miejscu. Wówczas odpadają problemy formalne dotyczące nagrywania, które przecież w niektórych przypadkach mogłoby być niezgodne z prawem.

Wykrywalność zdrad

Doświadczeni detektywi mówią o tym, że większość podejrzeń o zdradę niestety jest w pełni uzasadniona. Najczęściej w wyniku wysiłków podejmowanych przez agencję detektywistyczną prawda zostaje wykryta i bez najmniejszego zawahania można stwierdzić niewierność. Uchwycenie momentu, w którym jedno z małżonków znajduje się w niedwuznacznej sytuacji, pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości tego, które wcześniej miało jedynie podejrzenia. Obserwowany nigdy nie jest świadomy, że jego działania są nagrywane, dlatego zachowuje się zupełnie naturalnie i niczego nie udaje – czuje się bezpieczny i bezkarny. Detektywi świadczą swoje usługi zachowując pełnię dyskrecji, w związku z czym zdradzający nawet nie podejrzewa, że to, co robi, jest obserwowane i rejestrowane przez osobę postronną. Współcześnie używany w takich okolicznościach sprzęt szpiegowski najczęściej trudno wykryć, a w sytuacji, w której nagrywany nie podejmuje żadnych działań zmierzających do tego celu, jest to oczywiście niemożliwe. Czujność wiarołomnego małżonka jest więc doskonale uśpiona, z czego pracownicy agencji detektywistycznych swobodnie i skutecznie korzystają. Czasami detektywi, aby zrealizować warunki umowy zawartej ze zleceniodawcą, gotowi są nawet do zawiązania znajomości z obserwowanym. Taki zabieg pozwala na wyraźne zwiększenie możliwości zdobycia twardych dowodów zdrady. Wiadomo przecież, że często jesteśmy skłonni okazywać większą szczerość rozmawiając z nieznajomymi, którzy niczego o nas nie wiedzą, niż z kimś, kto według naszej wiedzy posiada na nasz temat znacznie więcej informacji.
Specjalista bez wątpienia jest w stanie skutecznie wykryć i niezbicie udowodnić zdradę małżeńską. Umożliwiają mu to przede wszystkim: wiedza, doświadczenie oraz wysokiej jakości sprzęt, jakim może dość swobodnie dysponować.

Źródła:
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/427390,detektywi-od-zdrad-malzenskich,id,t.html?cookie=1
http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Detektywi-o-zdradach-malzenskich-prawie-wszystkie-podejrzenia-sie-potwierdzaja,wid,15320136,wiadomosc.html?ticaid=115129