BLOG
ZDRADA W MAŁŻEŃSTWIE A ROZWÓD
malzenstwo

Zdrada to jeden z najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa – niewierność partnera jest ciosem nie tylko dla najbliższej osoby, ale i dzieci, krewnych i znajomych. Choć dzieci nie rozumieją, dlaczego rodzice się kłócą i są smutni, bardzo często odczuwają konsekwencje niezgody między nimi. Zdrada to także ogromny ciężar społeczny i psychologiczny; jest główną przyczyną rozwodów. Jak rozpoznać oznaki zdrady u partnera i czy w tym celu można wynająć prywatnego detektywa? Czy dowody przez niego zebrane mogą posłużyć jako dowody w sprawie rozwodowej i w jaki sposób wpływają na podział majątku małżonków?

Zdrada małżeńska jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń życiowych – to utrata zaufania do partnera, poczucie zawiedzionych nadziei oraz odtrącenia. Brak czułości, nadmierna podejrzliwość, nagła dbałość o strój czy urodę może świadczyć o tym, że druga połowa spotyka się z kimś innym. Jak rozpoznać oznaki zdrady?

Oznaki zdrady

Najczęściej spotykanym symptomem zdrady jest zmiana w okazywaniu uczuć. Partner zawsze był czuły, zaangażowany i ważna była dla niego bliskość, a teraz nagle się oddalił, jest oziębły i zdystansowany? Mieliście udane życie seksualne, a od jakiegoś czasu nie możecie się dogadać? Popsuły się codzienne kontakty między wami, wiele się kłócicie i stronicie od dotyku? To może być objaw, że w małżeństwie nienajlepiej się dzieje, a w powietrzu wisi zdrada. Oznaki niewierność to także sytuacja zupełnie przeciwna: dotychczas partner był zaangażowany, ale teraz chce spędzać z Tobą jeszcze więcej czasu. Zaskakuje Cię bukietem kwiatów bez okazji, proponuje wyjścia na kolację, inicjuje nowe techniki i pomysły na urozmaicenie seksu. Niewykluczone, że nowe doświadczenia zdobył z inną osobą i postanowił Cię zdradzić.

Drugą oznaką niewierności jest nierozstawanie się z telefonem komórkowym i innymi urządzeniami mobilnymi. Partner wyjątkowo często sprawdza smsy, odbiera połączenia od jednego numeru, a wszystkie sprzęty zabezpieczył dodatkowym hasłem. Wyczyścił w dodatku historię w przeglądarce internetowej, a telefon wyciszył – to może być znak, że jest nielojalny. Może dostawać takie wiadomości, których treść jawnie wskazuje na niewierność… W dodatku zaczął o siebie dbać, chodzić na siłownię, lepiej się ubierać i zwracać uwagę na to, co je. To samo z paniami – jeśli do tej pory Twoja żona chodziła po domu w rozciągniętych dresach i bez makijażu, a teraz ładnie się ubiera i praktycznie nie zdejmuje obcasów, to być może robi to dla kogoś innego… W dodatku nosi bieliznę, której ani nie kupiła sobie sama, ani nie dostała jej od Ciebie. Co więcej, zaczęła krytykować Twój wygląd, upodobania, styl ubierania czy sposób spędzania wolnego czasu – to może być oznaką, że porównuje Cię z nowym partnerem.

Po trzecie, znikanie w czasie wolnym. Partner zawsze chciał z Tobą spędzać czas, a nagle znalazł sobie „inne zajęcie”. Zmienił swoje codzienne zwyczaje: kiedyś nie przepadał za sportem, a dziś przed pracą wychodzi na siłownię. Przecież nigdy nie był rannym ptaszkiem… Partnerka niby zapisała się na kurs tańca z koleżanką, a po zajęciach zawsze idą jeszcze na saunę. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, a one widują się prawie codziennie. I skąd biorą się te rachunki z restauracji w centrum miasta, skoro partner rzekomo poszedł na zajęcia z hiszpańskiego? Jeżeli Twoja druga połowa twierdzi, że biegała w parku, a w tym samym czasie widziano ją na kolacji z kimś innym, to najprawdopodobniej nie jest Ci wierna.

Podejrzewasz zdradę? Skorzystaj z usług detektywa

Dziś wielu partnerów podejrzewających zdradę korzysta z pomocy prywatnego detektywa. Wynajęta osoba w profesjonalny sposób weryfikuje, czy partner rzeczywiście nie dochowuje wierności – przedwczesne lub błędne wnioski mogą mieć dalekosiężne skutki i wpłynąć na podjęcie ważnej decyzji życiowej. Wierność partnera sprawdzana jest z największą starannością, dlatego też biura detektywistyczne gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług, ale i dyskrecję oraz poczucie taktu. Ich działania objęte są całkowitą dyskrecją, a jednocześnie zachowane są reputacja i dobre imię partnerów. Celem prywatnych detektywów jest zebranie materiałów które potwierdzą lub zaprzeczą zdradzie – docierają do rzetelnych i sprawdzonych źródeł informacji, które mogą służyć jako dowód w sądzie w trakcie sprawy rozwodowej. Jednocześnie gwarantują pełne wsparcie, pewność i dyskrecję podczas korzystania ze swoich usług.

Agencja detektywistyczna sprawdza lojalność osoby podejrzewanej o zdradę małżeńską. Jeśli zebrane w trakcie obserwacji materiały, np. zdjęcia, materiały wideo czy nagrania rzeczywiście wskazują na niewierność partnera, to zostają włączone do materiału dowodowego w trakcie postępowania sądowego. Są wystarczającym potwierdzeniem braku lojalności partnera i w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie daje lepsze możliwości przy podziale majątku, opiece nad dziećmi oraz alimentach.

Rozwód z orzekaniem o winie

W przypadku rozwodów najważniejsze jest ustalenie, czy któryś z partnerów ponosi winę za rozpad małżeństwa. Do jednej z najczęstszych przyczyn należą m.in. stosowanie przemocy, alkoholizm, porzucenie małżonka bez powodu czy właśnie zdrada – wnosząc o pozew należy mieć niepodważalne dowody na to, że partner dopuścił się niewierności. W tym przypadku konieczna jest fachowa pomoc detektywa – zebrany przez niego materiał może zostać w pełni włączony do akt sprawy.

Rozwód z orzekaniem o winie wiąże się z ważnymi konsekwencjami prawnymi. Są one szczególnie istotne w przypadku ustalenia obowiązku wypłacania alimentów lub podziału majątku. Kwestię rozwodu regulują postanowienia Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego – zgodnie z nim należy określić, czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. By to określić, sąd musi zbadać istnienie więzi uczuciowej, majątkowej i fizycznej między małżonkami; szczegółowe ustalenia definiuje artykuł 56 Kodeksu.